Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12257129



*

nr 1225 7129


Sten Dunér

(f. 1931), Sverige


Sten Dunér (b. 1931), Sweden. Signerad -67, subject. 45x30, utställd på Galleri Burén,


MIXED MEDIA, Signerad -67, Motivet. 45x30, utställd på Galleri Burén


Sten Dunér, Swedish painter, born 1931.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday December 17 2018
at 18:41:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/12 19:17:58 1      Vinnande bud
17/12 14:43:03 1      justering av budtak



  • Artist/Designer

Sten Dunér

Sten Dunér, Swedish painter, born 1931.

Read more about Sten Dunér
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik motivet sten dunér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr